PROFILY 2017-09-04T18:49:32+00:00
MECH
MECH
Jsme kapela z jižní Moravy, konkrétně z Mikulova, která se skládá z pěti členů. Snažíme se vytvářet osobitou hudbu a děláme to, co nás baví. Do kupy jsme se dali v lednu 2016 a od té doby v netradičním složení koncertujeme, skládáme a pracujeme na sobě. KB Band Academy nás může posunout dál a jsme vděční za tuto skvělou příležitost!

fb-32x32-ico-profily bz-32x32-ico-profily

Raptor Five
Raptor Five
Nejste fanoušky zkratkovitých postupů a zaběhnutých klišé? Kapela Raptor Five (ex Surrender Brainchild) je pro ty, kteří hledají osobitou muziku a neřeší, co je zrovna “in“ nebo “out“. Tahle parta z Prahy potěší snad každého s trochou angličtiny v uchu a zálibou v míchání rozdílných žánrů, ať už rocku, popu, grunge nebo reggae.

fb-32x32-ico-profily bz-32x32-ico-profily

Milan Cais
Milan Cais

„Koncepční přemýšlení je pro kapelu moc důležité a výtvarná stránka je podle mě plnohodnotná složka uměleckého vyjádření. Jsou to spojené nádoby a komplexní zážitek pro fanouška,“ říká muzikant a vizuální umělec Milan Cais z kapely Tata Bojs, který se stal hodnotitelem v prvním úkolu kapel na téma image a dal cenný feedback k jejich novým promo fotkám, logu a celkovému zpracování kapelních plakátů.

Ondřej Hejma
Ondřej Hejma

Předělávky známých hitů v podání našich kapel zhodnotí česká bigbeatová legenda Ondřej Hejma. „Ke coverům mám vřelý vztah. Každý, kdo si vezme poprvé kytaru do ruky, začne hrát coververze,“ říká frontman kapely Žlutý pes a porotce první řady Superstar. A dodává: „Naučit se hudbu starých mistrů a to, co se naučíš, pak přetavit do toho, co děláš sám za sebe.“

Michal Novák
Michal NovákMajkláč

Zakladatel Bandzone.cz – nejrozsáhlejší komunity kapel, DJs, MCs a jejich fanoušků na českém internetu. Hudební producent, paintball ultimate NINJA KiLLA, designer, redaktor, grafik, kytarista a mnoho dalšího! Majkláč, jakožto mentor, a spolu s ním další známé osobnosti z řad umělců, hudebníků a odborníků v oboru, budou hodnotit plnění úkolů, které jsou pro kapely připraveny. Přidají i své profesionální rady, tipy a zkušenosti ohledně jednotlivých témat.

Klára Miklasová
Klára Miklasová

V roli moderátorky a spojky mezi kapelama a Majkláčem je herečka Klára Miklasová. „Neodmyslitelnou součástí mého života je láska k hudbě, divadlu, rýži, zpěvu, Letné, whiskey, herectví, severu, liškám, knihám, lesům, mužům, pomelu a vlnám! Sama přiznávám, že jsem nezodpovědná, chaotická, hysterická a bojím se jezdit na kole. Už se moc těším na novou výzvu moderovat zrovna pořad KB Band Academy na Óčku, který dává příležitost mladým umělcům. Věřím, že to společně zvládneme,“ prozradila o sobě.